logo babica.cz

STÍNÍCÍ TECHNIKA A ZEMNÍ PRÁCE

Naše firma realizovala řadů projektů.

Prohlédněte si naše reference realizovaných projektů.

Žaluzie

Žaluzie jsou povětšinou určeny k umístění v interiéru a slouží především zastínění či zatemnění jednotlivých oken v místnosti. Jejich úkolem je zachytit přímé sluneční paprsky a umožnit regulaci jejich intenzity pronikání do interiéru. Rovněž je možno je použít k optickému rozdělení místnosti.

Lamela šíře 25 mm - meziskelní

Umístění lamel je mezi jednotlivými skly zdvojených nebo kastlíkových oken. Naklápění lamel je prováděno pomocí otočné tyče, která je připevněna na rámu okna. Vytažení lamel je prováděno pomocí silonové šňůrky. 

Lamela šíře 25 mm - interiérové

Umístění lamel je na vnitřní straně libovolného typu okna. Naklápění lamel je prováděno pomocí převodovky v liště umístěné v horní části žaluzie. Vytažení lamel je pomocí silonové šňůrky s aretací.

Lamela šíře 25 mm - provedení na střešní okna

Umístění žaluzie je na interiérové straně střešního okna. Naklápění lamel je prováděno pomocí převodovky v liště umístěné v horní části žaluzie. Vytažení lamel je pomocí silonové šňůrky s aretací. Žaluzie je po okrajích vedena v lištách a lamely jsou vpleteny mezi žebříček, čímž je zajištěno jejich naklápění.

Žaluzie Plissé

Elegantní interiérové stínění  s mnoha variantami

Horizontální žaluzie pro plastová a EURO okna

Lamela šíře 25 mm

ISO pro plastová a dřevěná EURO okna

Umístění lamel je na vnitřní straně plastového nebo dřevěného EURO okna. Jednoduchý nekonečný řetízek umožňuje jak natáčení lamel žaluzie tak její vytahování a spuštění.

Vedení lamel žaluzie je pomocí silonu uchyceného v zasklívací liště.

Provedení žaluzie s celostínící lamelou.

Horizontální žaluzie šíře 50 mm až 90 mm

Lamela šíře 50 mm - 80 mm - interiérové

Ovládání lamel klikou nebo motorem  umožňuje jak natáčení lamel žaluzie tak její vytahování a spuštění. Žaluzie je obzvláště vhodná ke stínění velkých ploch v interiéru pro svou dostatečnou robustnost a odolnost proti mechanickému poškození.

Lamela šíře 50 mm - 90 mm - venkovní

Jsou určeny pro umístění před vnější stranu oken. Fixace lamel proti působení větrů je provedena fixačním lankem  nebo vodící líštou po obvodu žaluzie. Ovládání lamel klikou nebo motorem umožňuje jak natáčení lamel žaluzie tak její vytahování a spuštění.

Vertikální žaluzie

Lamela šíře 127 mm - interiérové

Látkové s šířkou 127 mm
Látkové s lamelou šíře 89 mm
Plastové lamely
Blackout lamely

Jsou vhodné k zastínění a dekoraci interiéru jak v obytných tak kancelářských prostorách. Je možné je využít k stínění velkých ploch či rozdělení místnosti na menší celky. Ovládání látek je pomocí hliníkové ovládací lišty umístěné na stropu, popř na konzolách kotvených do zdi. Úhel naklopení lamel je možno libovolně měnit. stahování lamel je možno řešit mnoha způsoby. Vertikální žaluzie je možné instalovat i do šikmých a atypických prostor.